MCO

MCO - سه غلتکی و گیرش دوگانه

محدوده‌ی کاری
رایج‌ترین طراحی در صنعت، با غلتک بالایی ثابت، و دو غلتک جانبی که برای پیش‌خم کردن لبه‌ها و برای انجام نورد، به بالا و پایین حرکت می کنند. 
ارزان‌ترین نورد برای صفحات از ضخامت 15-20 میلی متر (5/8 - 3/4 اینچ) تا 80-100 میلیمتر (3 - 4 اینچ) و بیشتر. این دستگاه برای حجم محدود تولید توصیه می‌شود.


بدون برداشتن ماده از ورق
MCO به نام «گیرش دوگانه» نامیده می‌شود زیرا پیش‌خم هر دو انتهای ورق را بدون برداشتن ماده از دستگاه انجام می دهد (این کار در گیرش یگانه‌ی اولیه و طراحی نامتقارن غیرممکن است).
زمانی که غلتک‌های جانبی به اندازه‌ی زیاد بالا می‌روند و پایین می‌افتند تا دو لبه را پیش‌خم کنند، فضای آزاد زیاد اجازه‌ی خم‌کردن ورق‌های بزرگ‌تری را نسبت به طراحی‌های دیگر در دستگاه‌های نورد می‌دهد.

غلتک‌های موتوردار
سه غلتک از سه موتور مستقل هیدرولیکی انرژی می‌گیرند که به طور مستقیم بر محور غلتک‌ها نصب شده‌اند تا بتوانند بدون خطر لغزش، انتقال گشتاور قوی و تغذیه‌ی عالی ورق را تضمین کنند.
در دیگر دستگاه‌های نورد ورق، تنها غلتک بالایی یا تنها دو غلتک جانبی انرژی می‌گیرند که تغذیه‌ی استوانه‌های نازک و باریک یا دارای قطر زیاد را مشکل می‌سازد. می‌توان به غلتک‌های غیرفعال هم انرژی داد، اما فقط در صورت نیاز، و با موتورهای کوچک و کم‌قدرت کمکی.

تغذیه دقیق
هر سه غلتک به جای استفاده از لنت‌های ترمز پرمصرف و کم‌بازده که در برندهای دیگر وجود دارند، به طور خودکار و به شکل هیدرولیک و به راحتی و درستی ترمز می‌گیرند.

مزایای منحصربه‌فرد DAVI

سرووترونیک (servotronic)
سرووترونیک دقیق‌تر از هر سیستم موازی هیدرولیکی، الکترونیکی یا مکانیکی (میله‌ی پیچشی) قبلی است و به دلیل داشتن سیستم کنترل موازی دوگانه و مستقل اما یکپارچه (ثبت‌شده توسط Davi)، غلتک‌های جانبی دستگاه را حتی در صورت بروز مشکلات الکترونیکی به صورت موازی نگه می‌دارد (کاهش زمان توقف).

پیش‌خمش سیاره‌ای
به دلیل حرکت سیاره‌ای غلتک‌های جانبی (ثبت‌شده توسط Davi)، با حرکت‌دادن آنها به سمت مرکز دستگاه (فشرده‌ترین هندسه‌ی موجود)، امکان ایجاد انحنای عالی به دست می‌آید. اما در برندهای دیگر، راهنماهای خطی شیبدار وجود دارند که به‌خصوص برای قطرهای زیاد، از غلتک مرکزی و گیره‌ی ورق دور می‌شوند.

تکنولوژی DAVI
راهنماهای سیاره‌ای (بدون اصطکاک، ضد پوسته‌ی نورد، بدون نیاز به روغنکاری، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری)، روانکاری دائمی، صرفه‌جویی در انرژی، Roll by Wire دیجیتال و سیستم موازی سرووترونیک دوگانه (اکثراً ثبت‌شده توسط Davi)، این دستگاه را نوآورانه، به‌روز، با کاربرد آسان، بسیار کارآمد، بسیار دقیق، قابل اعتماد و بی‌نیاز از تعمیر و نگهداری می‌سازد.

 

نورد خم MCP

دستگاه ایده‌آل برای هر نوع پروفیل، به ویژه پروفیل سنگین.
نورد سه‌غلتکه‌ی خم مقاطع MCP توسط DAVI برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان سخت‌گیر طراحی شده است که نیاز به خم‌کردن قطعاتی با ابعاد بزرگ و فوق‌العاده بزرگ با با تلرانس‌های بسیار دقیق دارند. 

در هر کاربردی: از هوافضا تا کشتی‌سازی، از خودرو تا ساختمان‌سازی، مهندسان همیشه راه‌حل‌هایی برای اجزای خم‌شده‌ی باکیفیت‌تر از مواد سخت پیشنهاد داده‌اند، که تنها با خم‌کردن پروفیل‌های غیراستاندارد با قطر بسیار کم با تلرانس دقیق ممکن است.

قلب MCP
تمام دستگاه‌های DAVI MCP ویژگی‌های مشابهی دارند که در دیگر دستگاه‌های خم موجود در بازار به آسانی پیدا نمی‌شوند:
- سازه‌های بسیار قوی و سنگین (سنگین‌ترین در بازار)، ساخته‌شده با آخرین نسل CAD و تست‌شده بر روی نرم‌افزار FEM.
- محورهای فولادی آلیاژی با قطر بزرگ، ساخته شده برای ایجاد مقاومت بالا، چرخش بر روی رولربرینگ خودتنظیم (از پیش‌ گریس‌کاری‌شده)، برای کار با بازده بالا با عملکرد عالی و تقریباً بدون انحراف.
- سه موتور هیدرولیکی مستقل و سه جعبه‌دنده گشتاور بالا (یکی برای هر غلتک) که به طور مستقیم به‌وسیله‌ی یک شافت هزارخار روی غلتک‌ها نصب شده‌اند تا یک انتقال گشتاور قوی برای اطمینان از تغذیه آسان مقاطع در مرحله‌ی نورد ایجاد کنند. 
- سیستم هدایت سیاره‌ای غلتک‌های جانبی توسط یک سیلندر قدرتمند هیدرولیکی که بیرون از چارچوب اصلی دستگاه نصب شده است، حرکت می‌کند، تا به ناحیه‌ی خمش نزدیک‌تر باشد و جلوی انحراف محورها را بگیرد.
- غلتک‌های راهنما، که قابل تنظیم در سه جهت هستند، توسط سیلندر‌های هیدرولیک فعال می‌شوند و بنابراین از پانل دستگاه کنترل می شوند. این یک ویژگی استاندارد در تمام طیف دستگاه‌های MCP است.
- قطعات هیدرولیکی با کیفیت بالا بهترین عملکرد را در مدت طولانی ارائه می‌دهند.

ماشین های DAVI MCP با تعدادی از گزینه‌های کنترل CNC تکمیل می‌شوند: از ساده‌ترین تا پیشرفته‌ترین برای تولید اتوماتیک.

غلتک‌ها و لوازم جانبی
- مجموعه‌ی ماژولار غلتک‌ها یک دسته‌ی استاندارد هستند و از فولاد آلیاژی با استحکام کششی بالا ساخته شده‌، با مقاومت بالا در برابر فرسودگی سخت شده‌ و برای تولید کامل تمام مقاطع استاندارد در بازار طراحی شده‌اند.
- سفارش هر مشتری مورد مطالعه قرار می‌گیرد تا راه‌حل مناسبی برای كاهش زمان تولید و بهبود كیفیت نهایی محصول ارائه شود. 
- فهرستی بسیار طولانی از لوازم جانبی در دسترس است، از جمله: واحد کشش هیدرولیک، چرخ‌های متریک برای تولید اتوماتیک، مجموعه‌ی ویژه غلتک‌های راهنما برای محصولات غیر استاندارد و بسیاری دیگر. این لوازم جانبی این امکان را ایجاد می‌کنند که خط دستگاه‌های DAVI MCP هر گونه پروفیل استاندارد و غیراستاندارد، تا تیرهای سنگین، لوله‌ها و مارپیچ‌ها را خم کنند.